Cyklistika

 

Nadační fond 2P Pardubice zorganizoval v sobotu 25. února v pardubickém Domě techniky na náměstí Republiky pod vedením Jany Poddané již tradiční 4. Designový ples.

Pod taktovkou Centra handicapovaných lyžařů se ve Špindlerově Mlýně uskutečnilo již tradiční setkání našich cyklistů, kteří svá kola zaměnila za lyže, monoski a biski.

To, co zde na Zemi oplakáváme jako smrt, se v nebi slaví jako znovuzrození. Jsme věčné duše, proto o nikoho nemůžeme opravdu přijít, můžeme ho jen dočasně ztratit z dohledu. To, že někoho nevidíme, neznamená, že už není... © Jan Mendel

Legendární Masarykův okruh u Brna, jehož historie se začala psát již roku 1930, aby současné podoby nabyl během let 1985-1987, se stal svědkem čtvrtého závodu Českého poháru para cyklistů, na který se sjelo 43 cyklistů nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska.

Pokud vyslovím název západočeské metropole, co vás napadne? Proslulé pivo, známá zoologická zahrada nebo snad slavné Škodovy závody? Běžný návštěvník by nejspíše ocenil lahodnou chuť piva na Spilce, ten sportovní by se zmínil o extraligovém hokejovém klubu nebo by povyprávěl o některé ze sportovních akademií, které město podporuje. Zarputilý...