Charitativní cyklistický závod Perníková 24 se opět líbil

24.06.2023

Závod handicapovaných cyklistů, který jsme letos, spolu s Nadačním fondem 2P pořádali, byl předvojem již tradičního charitativního cyklistického závodu Perníková 24.

Letošní, již šestý ročník, si kladl za cíl podpořit dva projekty, Lucčin sen, mladé, nadějné bočistky, která sbírá své zkušenosti na juniorských soutěžích, s pořízením certifikovaných míčků k mezinárodním turnajům a pomoci Nicolasovi, který prodělal mozkovou mrtvici s pořízením vozíku, který by si poradil se všemi typy povrchů.

Na start závodu se postavili jak jednotlivci, tak týmy dvoučlenné, tříčlenné čtyřčlenné a šestičlenné, aby se v pravé poledne vydali na okruh v délce 7,2 km. Každý takto absolvovaný okruh byl letos oceněn částkou 15 Kč.

Naši cyklisté byli zastoupeni téměř ve všech kategoriích. Vítěz závodu ujel během dvaceti čtyř hodin úctyhodných 767 km. Svými výkony jsme dopomohli dosáhnout mety 22 784 km během dvaceti čtyř hodin.

Náročný a velmi dobře zorganizovaný závod jsme rádi podpořili svou aktivní účastí a těšíme se za rok opět na viděnou.