Cyklistika

 

Do svých tréninkových bločků si po Vánočních a Novoročních oslavách pomalinku začínáme vpisovat první tréninkové jednotky, a s nimi si pozvolna zvykáme také na nový letopočet. První lednové dny dávají o sobě vědět v podobě mrazivých teplot, jež střídá náhlé oteplení a posléze i ledovka, která nejednoho z nás řádně potrápila.

Měsícem září pomalinku vstupujeme do období, kdy příroda začíná hrát všemi barvami, aby se s námi rozloučila a uložila se k zimnímu spánku. Podobně jako příroda sama se i náš cyklistický kalendář uzavírá, a zanedlouho nastane období, kdy budeme bilancovat, co se nám letos povedlo, nebo co zlepšit do budoucna.

Myšlenka, uspořádat cyklistický závod handicapovaných, se jako tenká nit prolínala v našich hlavách několik let. Pokládali jsme si řadu otázek, na které jsme se snažili nalézt odpovědi nejen v našem okolí, ale zejména na cyklistických podnicích, kterých se naši cyklisté pravidelně účastní.

Naše cyklistická sezóna je již v plném proudu. Český pohár v para cyklistice sepsal své první řádky ve městě perníku v polovině dubna, a o necelý měsíc později přidal své lístky v propršených Valticích. Aprílové počasí si zatím s námi hezky pohrává a nejeden z nás vyhlíží první paprsky, které by nám vlily optimismus a odhodlání do dalších soubojů o...