Tricyklisté TJ Léčebna Košumberk se na půlmaratonu v Ústí nad Labem neztratili

30.09.2023

Měsícem září pomalinku vstupujeme do období, kdy příroda začíná hrát všemi barvami, aby se s námi rozloučila a uložila se k zimnímu spánku. Podobně jako příroda sama se i náš cyklistický kalendář uzavírá, a zanedlouho nastane období, kdy budeme bilancovat, co se nám letos povedlo, nebo co zlepšit do budoucna.

Závěrečnou tečku našeho cyklistického týmu napsali naši tricyklisté, kteří nastoupili k závěrečnému závodu v samotném městě chemie na severu Čech. Závod byl součástí seriálu půlmaratonů, který doprovodil tradiční Mattoni půlmaraton 2023.

Trať závodu tvořil dvoukilometrový okruh centrem města. Kritérium, kterého se zúčastnilo 15 tricyklistů v doprovodu čtyř handbikerů, byl vypsán v délce jedné hodiny a okruhu navíc. Naši tricyklisté tvořili bezmála padesát procent startovního pole a rozhodně se neztratili.

Za babího léta a vynikající atmosféry v kategorii MT 2 doprovodil Karel Posekaný reprezentanty Asterie Dubí na třetí pozici. Na páté pozici skončil František Vlček a o příčku níže Marek Hylský. Vladimír Vaverka v kategorii MT 1 skončil pátý. Vavříny nejvyšší si v kategorii WT 1 odnesla Jana Veselá. Své momenty slávy si v kategorii WT 2 na druhém místě užila Michala Švejdová, jíž doplnila Martina Vlčková, která skončila třetí.

Všem našim tricyklistům gratulujeme k výborným výsledkům.

Letošní cyklistický rok nám přinesl mnoho krásných, nejen sportovních, zážitků. Velké díky patří nejen vedení, ale hlavně vám, našim fanouškům, všem sponzorům, i těm, kteří nás podporují i v této, tak trochu zvláštní době. Děkujeme a budeme se těšit na další brzká setkání.