Sporty, které baví 

                                                                      Výběr je jen na Tobě.:) 

Atletika 

Atletika pro handicapované vychází z klasické atletiky. Atletice se u nás věnuje široké spektrum lidí. Pracujeme s chodícími s lehkým handicapem i s vozíčkáři. Atleti s handicapem jsou rozřazeni do zdravotních tříd dle závažnosti svého handicapu. S lehkým handicapem můžete skoro vše, co vás napadne. Běhat, skákat, věnovat se technickým disciplínám jako je koule, oštěp, disk. Na vozíku místo běhu můžete vyrazit na ovál na běžném nebo speciálním vozíku, kterému se říká formule. A pro vrhačské disciplíny se využívá takzvaná vrhačská koza - židle, ke které se atlet přikurtuje, a tak vrhá nebo háže. 

Boccia 

Boccia je speciálně vytvořený sport pro vozíčkáře s nejtěžším postižením a má podobná pravidla jako francouzský pétanque. Boccie se mohou věnovat dokonce i hráči, kteří nedokážou míček uchopit či odhodit. Ti mají k dispozici zdravého asistenta a pomůcku - rampičku, po které pouštějí míčky do hřiště. Asistentovi dávají pokyny, jak ji nastavit a namířit.  Hraje se v hale na rovném povrchu na vyznačeném kurtu (10 m na šířku a 12,5 m na délku), kde je cílem hry přiblížit se svými míčky co nejblíže k hlavnímu bílému míčku, který se vhazuje do pole jako první a říká se mu jack (u pétanque je označován jako prasátko nebo "košonek"). Každý hráč (v soutěži družstev pár či tým) má po šesti míčcích - jedna strana červené a protivník modré. Cílem je umístit co nejvíce svých míčů k jackovi. 

Cyklistika 

Cyklistika se v posledních letech stala velmi oblíbenou hlavně v řadách handicapovaných sportovců. Jízdu na kole si může užít každý bez ohledu na handicap. K cyklistickému zážitku budete potřebovat handbike a nebo tricykl. Jízdu na kole můžete trénovat i doma a to na takzvaném ,,bajkovém," trenažeru. Handbike pochází ze dvou anglických slov ,,hand" a ,,bike", volným překladem by se to dalo vyjádřit jako ruční kolo.  Jedná se o kolo, jež je poháněno pomocí horních končetin. Vizuálně si je handbike blízký s takzvaným ,,lehokolem", oproti kterému však má tři kola. Tricykl neboli tříkolka je považován za kolo se třemi koly. Výhodou tříkolky proti běžnému jízdnímu kolu je, že má větší stabilitu a tedy i určitou bezpečnost před pády. Tricykl zvládnou i lidé s dětskou mozkovou obrnou s ohledem na postižení. 
 

 

Atletika pod taktovkou Spastic Handicap Sporty

Boccia pod taktovkou Spastic Handicap  Sporty

Cyklistika pod taktovkou Spastic Handicap Sporty