Úspěšnou účast našich para cyklistů na Lopatárně v Plzni okořenili legendární paralympionici

10.07.2023

Dnes již slavná Lopatárna v Plzni hostila 18. června čtvrtý závod Českého poháru handicapovaných cyklistů. Za slunného počasí se na start sjela šestnáctičlenná skupinka cyklistů z celé České republiky. Ačkoliv konkurence byla veliká, cyklisté z Asterie Dubí, bohužel, na startu chyběli.

Plzeňský ovál nabídl jak závod handbiků a tricyklů, tak výkon naší Terezky Vargové na lehokole. V dopoledním programu se naši tricyklisté rozhodně nemuseli stydět, skvěle se umístili ve všech vypsaných kategoriích. 

Zlatým hřebem programu se stal odpolední závod cyklistů na čtyřicet okruhů, kdy se na start vedle sebe postavili paralympijský medailista ze Sidney Michal Stark s Ivem Koblasou, několikanásobným medailistou z mistrovství světa a trojnásobným účastníkem paralympijských her. Doplnil je náš Václav Kubička. V konečném zúčtování se výkonnostní rozdíl ukázal naplno. 

"Se ztrátou čtrnácti okruhů jsem dojel na třetím místě. Ale ten pocit, kdy stojíte na stupni vítězů s takovými legendami para cyklistiky tuto ztrátu maže," svěřil se po závodě náš Plyšák.

Vrchol letošní cyklistické sezony, který se uskuteční od 15. do 16. července, čeká na naše cyklisty při společném Mistrovství České a Slovenské republiky v okolí slovenského Púchova.

Držíme našim cyklistům palce. 

Fotogalerie zde: