World Boccia Challenger Záhřeb 2024

21.04.2024

"Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem," praví jedno známé přísloví. Pro nás, bočisty, je duben nejen symbolem aprílového počasí, ale také ostrým začátkem sezóny, která letos vyvrcholí paralympiádou v Paříži na přelomu srpna a září.

Skrze tato písmenka vám přináším svůj pohled na turnaj, který se konal v chorvatském Záhřebu. World Boccia Chellenger se uskutečnil od 7 do 14. dubna.

První dva dny byly věnovaný zápasům základní skupiny. Úvodní zápas nad soupeřem z Chorvatska jsem vyhrála vysoko 7:2. O den později jsem nastoupila proti soupeřce z Itálie. Tu jsem porazila 4:3. Tímto zápasem jsem se kvalifikovala do semifinále turnaje. Zde jsem se potkala se Slovenkou Škvarnovou. Trochu😊jsem se zapotila, ale zápas jsem nakonec vyhrála 4:3. Finálový zápas s Portugalkou Costou, která je úřadující mistryní světa, se mi příliš nepovedl. Zápas jsem prohrála vysoko 3:7. Nicméně ze stříbrné medaile mám nesmírnou radost.

Čtvrtý a pátý den pokračoval soutěží párů. Tam jsme se společně s Adamem Peškou utkali s páry z Rakouska, Slovenska a Španělska. Všechny zápasy jsme s přehledem vyhráli a s nadějí jsme vstupovali do semifinálového klání s Itálií.

Byl to zvláštní zápas. Míčky nám nelétaly tak, jak bychom potřebovali. Byli jsme jen krůček od vítězství. Bohužel můj poslední míček jsem vypustila ve spěchu a neudělal svoji práci.

Souboj o finále nad párem z Itálie jsme prohráli těsně v poměru 2:3. Je to pro nás poučení do příštích zápasů. Takové situace se dají zažít jen na ostrém turnaji.

Zápas o bronz se Španělskem jsme s přehledem ovládli s jasným skóre 8:0. 


Byla to úspěšná mise. Po dlouhém čase jsem měla možnost si poměřit síly na velkém turnaji.

Objevila jsem své rezervy, na kterých budu pracovat.