Vojtěch Jandl se na Boccia start cupu v Praze neztratil a získal třetí místo

11.10.2022

V kalendáři sportovních událostí lze najít mnoho zajímavých akcí, nejen pro sportovce, kteří svou výkoností proslavili naši zemi široko daleko, ale i pro ty, soupeřící v amatérských soutěžích nebo se souboji teprve začínají.

Nejinak je tomu i ve světě sportovců s handicapem. Přesvědčit se o tom mohli fanoušci sportovního oddílu TJ Léčebna Košumberk v boccie na turnaji, který se konal druhý říjnový víkend v Praze.

Start boccia cup, na který se sjelo na tři desítky závodníků z České republiky a Slovenska, je určen začínajícím hráčům, kteří sbírají své první zkušenosti a na vlastní velkou příležitost teprve čekají.

Naše barvy hájil v kategorii BC 3 nadějný boccista Vojtěch Jandl se svou asistentkou Zuzanou Jandlovou. První zápas se i přes veškerou snahu našemu borci nepovedl a podlehl soupeři ze Slovenska 0:4. Do svého druhého sobotního zápasu nastoupil s odhodláním tento stav změnit. Svého soupeře reprezentujícího pořadatelský klub SC JÚ Praha porazil rozdílem třídy 10:3. Tato výhra jej posunula do nedělního semifinálového klání.

Nedělní semifinálové zápasy odstartovaly úderem desáté hodiny. Vojta se svou asistentkou nastoupili proti soupeři reprezentujícího Halmu Plzeň. Souboj pro naše barvy nedopadl dobře. Vojta se tak musel spokojit se soubojem o třetí místo, který jej čekal s úderem pravého poledne.

Každý zápas je jiný a Vojta se Zuzanou to již vědí. V zápase o třetí místo, kde jsem jako časoměřič měl možnost být, byla vidět nejen nervozita, ale také nesmírná touha po úspěchu. Vojta se Zuzanou nedali soupeři žádnou šanci a souboj vyhráli 15:0.

Boccia start cup nabídl svým fanouškům mnoho zajímavých zápasů, představil nové naděje tohoto sportu a pro náš klub samotný byl turnajem úspěšným. Vojtovi a Zuzaně gratulujeme a příští rok na viděnou.

Fotogalerie zde: