Světový pohár v Montrealu 2023

17.05.2023

Stále si pamatuju tu radost z vítězství a tu hrdost z toho, že na mou počest zazněla česká hymna.

Před čtyřmi lety jsem na SP v Montrealu překvapivě vybojoval zlatou medaili. Stále si pamatuju tu radost z vítězství a tu hrdost z toho, že na mou počest zazněla česká hymna. Takže jsem byl moc rád, že jsem sem mohl znovu letět.

Cesta naší osmičlenné výpravy na SP v Kanadě začala 23. dubna, kdy jsme odletěli z Prahy přes Mnichov do Montrealu, kde nás vyzvedli a do hotelu dopravili pořadatelé. 

Druhý den 24. 4. jsme měli dva tréninky, kontrolu vybavení a slavnostní zahájení soutěže. Byl jsem třetí nejvýš nasazený, patřil jsem do skupiny C, kde mi společnost dělali Řek, Australan a Francouz.

První zápas s Francouzem Julesem Menardem jsem vyhrál 7:2. Druhý hrací den jsem porazil Australana Spencera Cotie 6:4. a s Řekem Grigoriosem Polychronidisem jsem prohrál 4:5.

První cíl, postoupit, jsem si splnil. Z druhého místa v základní skupině jsem postoupil do čtvrtfinále proti prvnímu ze skupiny D.

Další den mě čekal Švéd Christoffer Hagdal, kterého jsem porazil 7:0. O den později jsem v semifinále vyhrál nad Britem Jamiem Mccowanem 8:1 a pak už mě čekalo finále s Korejcem Jeongem Howonem, do kterého jsem nastupoval v klidu, protože medaili jsem měl jistou. Se silným soupeřem ve vyrovnaném zápase jsem zvítězil 3:1 a historie z roku 2019 se zopakovala… Jen tu hymnu nepustili od začátku…

Tečkou za úspěšnou soutěží byla v den odletu vyhlídková jízda. Tu domluvila vedoucí výpravy Martina, a tak jsme z oken taxíku pro handicapované viděli zajímavá místa Montrealu, na některých z nich jsme se i prošli. Stálo to za to a odlétali jsme spokojení. Jen personál na letišti v Montrealu nás při kontrole příručních zavazadel trošku víc zdržel. Moc se jim nelíbily moje přístroje na dýchání, nutriční výživa do letadla a míče jednoho hráče z naší výpravy. Vše se zvládlo díky šikovné vedoucí naší výpravy. Krátil se tím čas do odletu našeho letadla, několikrát nás i vyvolávali, takže jsme museli po letišti běžet. Při ukládání v letadle se mi přihodil výron. Ale oba lety na cestě domů i jízda z letiště do mého domova dopadla dobře.