Společnou cyklojízdou proti Covidu-19

10.10.2020

Měsíc říjen byl zahájen Světovým dnem cyklistiky. Jak jinak oslavit tento významný den než sportem, který máme opravdu moc rádi. Současná epidemiologická situace v naší zemi nepatří k těm nejlepším a negativních zpráv je všude kolem nás opravdu dost. Je jen na nás, jak se s tím vším popereme, kolik sil nám to vezme nebo jak moc odolní nakonec ze všeho vyjdeme. Náš cyklistický oddíl se rozhodl svou společnou vyjížďkou podpořit nejen ty, kteří se potýkají s potížemi způsobené pandemií, ale také ty, kteří sportují a dokáží se radovat třeba jen z maličkostí. Posaďme se na svá kola a vyjeďme proti Covidu-19!

Trasa cyklojízdy proti Covidu-19
Trasa cyklojízdy proti Covidu-19

Pardubice - Druhá říjnová sobota svou předpovědí k vyjížďce dvakrát nevybízela a kladli jsme si tak otázku, zda-li plánované společné setkání uskutečnit či přeložit. Zasedla týmová rada a rozhodla, že se akce pojede, i když v pozměněné podobě. Původně naplánovanou trasu do Předměřic nad Labem jsme byli nuceni upravit a zkrátit o 20 km.

Myšlenka podpořit svou aktivitou naději a optimismus nás všechny oslovila, a tak v brzkých ranních hodinách jsme vyrazili směr Kunětická hora. Typicky podzimní ráz počasí, pohled na dominantu Kuňky a nadchnutí se pro dobrou věc, otáčely naše pedály a kilometry plynuly rychlostí protékajícího Labe. Naše jízda čítala nakonec pěkných 45 kilometrů a příjemně jsme si ji užili.

Každý výlet má i svůj "příběh". Ten náš měl jeden typicky cyklistický. Defekt v podobě píchlé duše ve vesnici Dolní Ředice se podařilo společně vyřešit přímo na místě a misi proti Covidu-19 ukončili úspěšně všichni z nás.

A co na to vše počasí? Zeus svou přívětivou tváří nám byl nakloněn, neseslal na nás žádné blesky, hromy a kapky deště si nechal ve svých peřinách do chvíle, kdy už jsme byli v teple svých příbytků.

Závěrem bychom si přáli, aby naše malé poslání nebylo jen planou nadějí. Opatrujte se, buďte optimističtí a na viděnou v lepších časech.

Fotodokumentace zde: