Slovácký okruh 2020

25.05.2020

Cyklisté TJ Léčebna Košumberk odstartovali letošní sezonu na Slováckém okruhu.

Pardubice/Žeravice - I hendikepovaným cyklistům oddílu TJ Léčebna Košumberk začala opožděná sezona. Zúčastnili se  poprvé ve své historii již 3. ročníku závodu "Slovácký okruh" v okolí Kyjova na Moravě. Skoro všichni členové týmu (někteří se závodu nemohli zúčastnit) zajeli trať v délce dvaceti šesti kilometrů.  "Jsme rádi, že po koronavirové pandemii se můžeme konečně sejít, naposledy jsme se viděli společně letos v lednu na horách. Naši závodníci, protože jsou bydlišti rozeseti po celé republice od České Lípy až po Olomouc, trénovali zimní přípravu dle individuálních tréninkových plánů, každý, jak mohl. Někteří měli k dispozici domácí elektrické trenažery, jiní válce, další starší mechanické rotopedy. Ale když vláda povolila jízdu venku, kladla jsem jim na srdce, aby tréninky směřovali především do přírody. Je dobře, že máme k dispozici chytré telefony, neboť mi z nich posílají své aktivity ke shlédnutí a kontrole svých dávek. Tento závod byl omezen co do počtu všech lidí na sto, takže jsme museli rychle reagovat na přihlášení, jeli jsme ho poprvé. Tento týden, opět v sobotu, nás čeká odložené kritérium na Lopatárně v Plzni." Takhle nadšeně sdílela těžkou corona dobu naše trenérka Lenka Mervartová. 

K závodu na Moravě se svěřila: "Byl to velice těžký závod. Avšak všichni naši dojeli se ctí do cíle, jsem na ně hrdá, trať byla členitá, pro nás náročná, ani chvíle oddychu. Měli jsme štěstí, že nám nakonec přálo počasí a na závod bylo bez deště."

A jak tým TJ Léčebna Košumberk na Moravě skončil? Největším úspěchem Léčebny bylo třetí místo Karla Posekaného v kategorii tricyklů.

Gratulujeme a těšíme na další roztočená kola:)

Tým TJLK