S delfínkem na prsou jsme dobyli Plzeň

13.06.2022

Plzeňský ovál 2022

Pokud vyslovím název západočeské metropole, co vás napadne? Proslulé pivo, známá zoologická zahrada nebo snad slavné Škodovy závody? Běžný návštěvník by nejspíše ocenil lahodnou chuť piva na Spilce, ten sportovní by se zmínil o extraligovém hokejovém klubu nebo by povyprávěl o některé ze sportovních akademií, které město podporuje. Zarputilý cyklista by si neodpustil vyzdvihnout sportovní areál Lopatárna a samotnou Giant cyklistickou ligu, která se v Plzni jezdí už několik let.

První červnovou sobotu patřila vyhlášená Lopatárna handicapovaným cyklistům. Za příjemného počasí se zde uskutečnil již třetí závod Českého poháru para, který přivítal na tři desítky cyklistů z Čech a Moravy.

Náš cyklistický tým svou četností tvořil téměř polovinu. V samotném závodě jsme byli vidět. Jindřich Mašín, který, jak je vidět, si i tentokráte udržel svou vynikající formu, s delfínkem na prsou jen o kolo zaostal za Zbyňkem Charvátem reprezentujícím nejen Asterii Dubí, ale také naši zemi.

Tým jako celek sesbíral osm cenných kovů. Závod se nám vydařil a s pocitem dobře odvedené práce jsme vyrazili pod Kunětickou Horu, která hostila již pátý ročník tradiční charitativní akce Perníková 24.

Perníková 24 patří mezi unikátní projekty, kterého se náš cyklistický tým účastní pravidelně.

Příští bodovaný závod pojedeme na slavném Masarykově okruhu v Brně koncem června.

Fotogalerie zde:

Fotogalerie pořadatele závodu zde:

Výsledky závodu zde: