Plzeňský ovál 2021

07.07.2021

Plzeň - Krajské město na západě Čech, ležící na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž vzniká řeka Berounka, není známá jen svým světoznámým pivem, Katedrálou svatého Bartoloměje či v novodobé historii Západočeskou univerzitou. Pro handicapované cyklisty je tento kout naší země spjat s cyklistickým závodem, který je zde pravidelně pořádán.

První závod se zde konal roku 2003 a pořadatelé mu přiřkli název Plzeňský ovál. Událost probíhá na velodromu Lopatárna pod otevřeným nebem, který je svým způsobem unikátním.

Hrošíci nás přijeli podpořit i do města piva.
Hrošíci nás přijeli podpořit i do města piva.

Na samotném počátku prázdnin se za slunného počasí jel již dvacátý závod jeho historie. Naši cyklisté se v něm neztratili a svými výkony dokázali, že ještě mají co říct.

Výsledková listina nám nabídla zajímavá srovnání i překvapení. Karel Posekaný, v kategorii T2 muži, zdárně sekundoval v závodě vypsaného na dvacet kol, prvnímu Romanu Šejnovi a třetímu Josefu Winklerovi. Pro úplnost dodám, že na vítěze ztratil 3 kola s délkou 1,1 km na okruh. František Vlček dojel pátý a Marek Hylský šestý.

Vladimír Vaverka nás reprezentoval v kategorii T1 muži a svým čtvrtým místem rozhodně ostudu neudělal.

Něžné pohlaví v kategorii T2 zastupovaly dvě ženy. Míša Švejdová uhájila třetí pozici v doprovodu Martiny Vlčkové, která ji doprovodila o pozici níže.

Tereza Vargová svou kategorii lehokolo ovládla.

Svůj závod vypsaný na čtyřicet okruhů absolvovali také cyklisté. Václav Kubička ve sloučené kategorii MC2 - 5 došlapal na čtvrtém místě. "Postavit se na startovní čáru vedle takových legend, jakými jsou paralympijští reprezentanti Michal Stark a Ivo Koblasa, je svým způsobem malým svátkem a unikátem. Nic na tom nemění ani fakt, že jsem na Michala ztratil 15 kol, tedy více jak 16 km," dodal v cíli.

Paralympijská legenda Michal Stark
Paralympijská legenda Michal Stark

V kategorii Open si Věra Čejková odvezla třetí pozici a Marek Odstrčil pozici druhou.

Plzeňský ovál s číslovkou dvacet své řádky dopsal. Pro nás cyklisty má však ještě jedno poselství. Jeli jsme jej jako druhý v pořadí pro Jendu Hrocha, který bojuje po mozkové cévní příhodě a zástavě srdce o svůj život. Honzíku, nezapomínáme a jsme s Tebou!

Fotogalerie zde: