Plzeňský ovál 2020, Národní závody v para cyklistice

02.06.2020

PLZEŇ - Druhý závod v pořadí z letošního opožděného seriálu cyklistiky hendikepovaných se jel tradičně na legendárním oválu Lopatárna. 

"Díky uvolňování restriktivních opatření již můžeme v měsíci květnu uspořádat v areálu SK Rapid Plzeň odložený závod Plzeňský ovál 2020 - Národní závody v para cyklistice, který měl původně proběhnout v dubnu tohoto roku. Závody jsou pro všechny zdravotní kategorie para cyklistiky (bicykly, tricykly, handbiky a tandemová kola). Na žádost sportovců uspořádáme v červnu ještě jedno kolo Plzeňského oválu, abychom dali para cyklistům možnost závodních kilometrů, protože letošní akce na národní i mezinárodní úrovni jsou hromadně rušeny nebo přesouvány na podzimní termíny. Ve druhém závodě bude otevřena také kategorie dětí kategorie handbike, pro kterou je zázemí uzavřeného sportoviště jedno z nejvhodnějších v České republice, díky bezpečnosti i profilu oválu." Sdělil základní informace předseda Tělovýchovné jednoty zdravotně postižených Halma a zároveň ředitel závodů Roman Suda na webu Plzeň.cz. 

Svěřenci Lenky Mervartové z TJ Léčebna Košumberk tak opět mohli po týdenním "odpočinku" nasednout na sedla svých strojů a poměřit síly tentokráte na kilometrovém ovále s jedním mírným převýšením před cílovou rovinkou. 

Konečné pořadí: 

Elektrolehokolo: 1. Tereza Vargová (TJ Léčebna Košumberk), Tricykly T1 Muži: 2. Vladimír Vaverka (TJ Léčebna Košumberk), Tricykly T1 Ženy: 1. Jana Veselá (TJ Léčebna Košumberk), Tricykly T2 Ženy: 3. Martina Vlčková (TJ Léčebna Košumberk). V ostatních kategoriích obsadili zástupci TJ Léčebna Košumberk místa pod stupni vítězů).

Závěrem slovy hlavní trenérky Lenky Mervartové: "Pěkně soupeřili s nejlepšími profesionály, na tomto okruhu je jedno nepříjemné převýšení těsně před cílem, když se jede na více okruhů, všem ubývají síly a záleží na morálně volních vlastnostech a jak kdo má natrénováno. Dobře se to zde pozná. Měla jsem o všech přehled, závodilo se po kategoriích, což bylo také dobře, mohli jet zvlášť tricykly, handbiky a klasická kola."

Děkujeme všem za podporu

Tým TJLK