Perníková 24 – Charitativní závod, který pomáhá

06.06.2021

Pardubický kraj nabízí nespočet zajímavých míst, kam se vydat s rodinou na nedělní výlet. Některá vynikají svou architekturou a historií, jiná pak nabízejí možnost relaxace i sportovního vyžití.

Dnes zavítáme do oblasti, jež je pro Pardubáky ikonou, která započala psát svůj příběh ve druhé polovině 14. století. V novodobé historii si jej vybral sám pohádkový Rumburak, aby z kopule věže vzhlížel do podhradí a v pohádkové říši mohl vyprávět příběh o jednom charitativním cyklistickém závodě, který se svou podstatou řadí mezi ty, kde si každý sáhne až na samotné dno.

Patroni závodu 2021

První červnový víkend se v okolí Kunětické hory uskutečnil již 4. ročník charitativního cyklistického závodu s pohádkovým názvem Perníková 24. Závodu, pořádaného Nadačním fondem 2P, nad kterým převzal záštitu náměstek primátora MmP Jakub Rychtecký a člen Rady Pardubického kraje Alexandr Krejčíř, se zúčastnil i náš cyklistický oddíl. Svou aktivitou jsme rádi pomohli a podpořili dva projekty: Nákup tricyklu pro Marka a speciálního vozíku pro sedmiletou Natálku z Poličky.

Samotný závod odstartoval v pravé poledne a byl vypsán v délce dvaceti čtyř hodin. Trať měřila 7 km a byla navržena tak, aby nejen samotný Rumburak měl dokonalý přehled o jezdcích, ale i nad samotnou bezpečností podniku. Hned první kilometry ukázaly, jak zrádná může být, byť jen malá, nepozornost cyklisty. Neméně důležitá byla také znalost trati. Jedno špatné odbočení a dojedeme až do samotného Hradce, odvěkého rivala města perníku.

Naše barvy byly zastoupeny nejen v kategorii jednotlivců a čtyřčlenných týmů, ale také byly postaveny dva týmy šestičlenné. Postavičky z pohádek, které nám propůjčily svá jména, nám mnozí záviděli. Čtyřlístek, Šmoulové a Gumídci, ač mohou působit nemotorně, dali do závodu nejen svá srdce, bojovnost, ale hlavně odhodlání postavit se za dobrou myšlenku a podpořit ji. Vynikající výkon podal náš Iron man Honza Hroch, který jako jediný hájil naše barvy v kategorii jednotlivců.

V konkurenci 137 cyklistů jsme reprezentovali dobře. Náš Iron man ujel 149 km. Čtyřlístek zastavil svůj tachometr na hodnotě 490 km, v závěsu šestičlenných Gumídků se 426 km a Šmoulů, kteří nakroužili 383 kilometrů.

Závod nám nabídl 25 248 ujetých kilometrů, v přepočtu 3 556 okruhů. Každý okruh přispěl do pokladniček našich patronů desetikorunou.

,,Perníková 24 je pro každého cyklistu výzvou. Nabízí možnost překonání vlastních limitů, radost z úspěchu, ale také pocit zmaru a prohry, když to zrovna nejede. Bez podpory a vynikajícího zázemí, které jste nám poskytli, bychom to nedokázali," dodali cyklisté.

Každá pohádka by měla mít šťastný konec, ta naše jej má. Závod svou náročností není pro každého, vybírá si svou daň nejen v jeho samotném průběhu, ale mnohdy i po něm. Jeden z našich kamarádů a kolegů měl během cesty domů nehodu, která pro něj skončila šťastně, snad jen až na ty plechy, které to odnesly. Anděl strážný, který nad námi bdí, nespal a chránil nás. Děkujeme!!

Fotogalerie zde: