Pardubický vinařský půlmaraton 2024

28.04.2024

Pardubický vinařský půlmaraton, který se pyšní více jak třicetiletou historií, hostil Český pohár para cyklistů, jenž je i letos součástí závodů pod hlavičkou Českého svazu cyklistiky.

Na start závodu se postavilo téměř třicet závodníků z Moravy i Čech. Typicky jarní počasí přivítalo nejen fanoušky a návštěvníky města s koněm ve znaku, ale také naše tricyklisty, kteří svým startem zahájili ostrou cyklistickou sezónu. 

Za doprovodu české para reprezentace se naši zástupci rozhodně neztratili. Hned tři zástupci našeho oddílu vybojovali umístění na stupních vítězů. V kategorii žen WT2 zvítězila Michala Švejdová za doprovodu Martiny Vlčkové na druhé pozici. Kategorii mužů MT2 ovládli zástupci SCK Asterie Dubí, kde Jindřich Mašín nedal svým soupeřům pramalou šanci na úspěch a společně se svým kolegou Zbyňkem Charvátem obsadili první dvě pozice. Náš Karel Posekaný, který skončil třetí, pokořil trať o více jak devět minut později než Jindra. Pátou pozici uhájil náš František Vlček. V kategorii MT1 hájil naše barvy Vladimír Vaverka, který dojel také na páté pozici.

Ocenění všem hendikepovaným soutěžícím předávala bývalá česká reprezentantka v hodu oštěpem a dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková.

Květen, měsíc lásky, přivítá i naše cyklisty pod dominantou Pardubického kraje. Kunětická hora se stane svědkem dalšího pohárového klání, které předchází charitativnímu závodu Perníková 24, jenž hrdě pořádáme společně s Nadačním fondem 2P druhým rokem.

Těšíme se na vynikající výkony, ale i atmosféru, jež neodmyslitelně dokreslí atmosféru celého podniku.

Kompletní výsledky pardubického vinařského půlmaratonu 2024 zde:

Fotogalerie zde: