Pardubický vinařský půlmaraton 2021  aneb Jindřich Mašín přišel, viděl a zvítězil!

24.09.2021

PARDUBICE - Netradičně v neděli a se zpožděním půl roku se ve městě perníku opět uskutečnil tradiční Pardubický vinařský půlmaraton. Šestnáctý ročník novodobé historie tohoto podniku uvítal na svém startu více jak deset tříkolkářů v obou kategoriích mužů a žen, kteří, společně s handbikery, za poměrně studeného a podmračeného počasí, nastoupili ke smíšenému závodu.

Náš tým reprezentovaly tři cyklistky, které zdatně doprovodilo pět cyklistů z řad pánů tvorstva.

"Samotný start se neobešel bez problémů. Měl jsem technické problémy!" pronesl František Vlček v cíli závodu. "I když jsem bojoval jako lev, nestačil jsem a skončil v poli poražených," dodal.

Být v pozoru, neuhnout z trasy a jet, co to dá, byl pro každého z nás velkým oříškem. Jen s údivem v očích jsme sledovali míhající se muže a ženy na koloběžkách, kteří na stejné trati a v jednom okamžiku absolvovali svůj závod v rámci pohárového dne.

Naše barvy si ve městě dostihového sportu nevedly špatně, a co víc, ukazuje se, že nová mladá krev je velkou nadějí a pro nás "starší" i inspirací. Jindřich Mašín, který je benjamínkem našeho týmu, vyhrál kategorii tricykly muži stylem start-cíl. S heslem: Přišel jsem, viděl jsem a zvítězil jsem, si odváží vavříny vítězů. Druhé místo patřilo Karlu Posekanému který, přestože byl nastydlý, závod nevzdal a s grácií sobě vlastní nechával soupeře za sebou. Kuriozitou a skvrnou pořadatelů bylo třetí místo špatně přihlášeného handbikera, který bral cenu místo tricyklisty. Další naši muži skončili pod stupni vítězů.

V ženách, ačkoliv nebyly vyhlášeny, se na prvním místě umístila Kateřina Smolná z TJ Jedlička Liberec, druhá skončila naše Jana Veselá, třetí příčku brala opět košumberská Martina Vlčková.

V samotném cíli závodu shrnul František Vlček své dojmy ze samotné trati i průběhu letošního ročníku. "Děkuji celému doprovodnému družstvu žen za pomoc při půlmaratonu. Myslím si, že úroveň půlmaratonu rok od roku klesá. Možná je to kvůli koronaviru, ale to asi nikoliv. Například otočka před Hradištěm vždy měla oblé zábrany do oblouku, kde se dalo krásně vykroužit - otočit. A dnes mi pořadatel řekl, že se musím vejít mezi dva kužele. Bylo to dělané pouze pro běžce. Neumím si představit, jak se otáčeli handbikeři. Na druhou stranu jsem rád, že nám roste v týmu nová generace a začíná vítězit. Tak jí přeji, aby to dlouho vydrželo nejen v příštím roce 2022."

Fotogalerie závodu zde:

Výsledky závodu zde: