Od vyhřátých kamen vstříc nové sezóně

03.04.2022

"Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem", praví jedno známé přísloví. Poslední březnové dny však tomuto rčení příliš nenahrávaly, spíše naopak. O slovo se pomalými krůčky hlásilo jaro, které svými jarními paprsky vyhánělo paní Zimu ze svého trůnu, aby se samo ujalo své vlády. Teploty chvílemi atakovaly hranici dvaceti stupňů. Tu a tam byl slyšet zpěv ptáků, a i nějaký ten čmeláček navštívil naše obydlí.

Ze svého zimního spánku se polehoučku probouzí i naši cyklisté, kteří své domácí trenažery u vyhřátých kamen vyměnili za pocit svobody, kde jen větřík ševelí a probouzející se příroda vlévá pozitivní náladu do mysli nejednoho z nás.

Poslední březnovou sobotu jsme se sešli ke společné vyjížďce, která měla cíl ve vesnici Libanice patřící do katastru obce Honbice nedaleko Hrochova Týnce.

Pověst o vzniku obcí Honbice a Libanice praví:

"Za starých dávných časů, když ještě návrší "Kamenec" a jeho okolní svahy i přiléhající údolí hustými lesy porostlé byly, byl konán jedenkráte hon na zvěř od okolních vladyků a zemanů. Při tom lovu byl prý účasten jeden mladý syn držitele těchto lesů, který jakousi nešťastnou náhodou byl střelou šípu zasáhnut a usmrcen. Tu otec i matka hořce oplakávali jediného syna svého, líbali mrtvolu jeho, nalezen byl v místech, kde potom osadu Libanice tj. Líbá - nic založili a dali les vymítiti. Na druhé, východní straně "Kamence" současně založená osada Honvice, když prvé i tam les vykácen byl, jelikož se rozhodli, že v místech nešťastné oné události hon - více držen býti nemá."

Každý z nás měl možnost zvolit si svou délku trasy na základě svých fyzických schopností v délce 52 nebo 42 km. Všichni jsme ji úspěšně zvládly a nezbývá nám než si přát, aby i vstup do sportovní sezóny byl pro nás všechny úspěšný.

Prvním závodem letošního roku si projdou naši tricyklisté již 9. dubna v Pardubicích v rámci Pardubického vinařského půlmaratonu.

Držíme palce, sportu zdar a cyklistice zvláště.

Fotogalerie zde: