Nový tricykl pro Jindru

20.06.2022

Perníková 24 - charitativní závod, který pomáhá

Kultovní hrad Kunětická hora, jehož historie sahá do období husitských válek, a který byl později proslaven slavnou Arabelou, se stal svědkem již pátého ročníku charitativní akce, pro kterou se do našich srdcí vryl poetický název Perníková 24.

Náš cyklistický tým se tohoto, na Pardubicku již známého, závodu účastní pravidelně, a rovněž i letos v tradici pokračoval. Závod se uskutečnil v téměř ideálním počasí za účasti 175 vynikajících cyklistů, kteří odstartovali v pravé sobotní poledne do kritéria dlouhého 24 hodin, s cílem pomoci našemu kamarádovi, cyklistovi tělem i duší, získat svůj nový tricykl.

Sobotní částí tohoto podniku nás skvěle provedla úžasná Martina Boušková se synem, v doprovodu Dany Kulhánkové, zatímco náš cyklistický tým se účastnil závodu Českého poháru para cyklistů v Plzni.

Noční část závodu byla pro naši trojku těžkou zkouškou odolnosti a nezlomné vůle. Únava, teplo vystřídané chladnou nocí, nám všem ukázala, o jak těžký a fyzicky vysilující závod jde. "V myšlenkách jsme byli s vámi," pomyslel si každý z nás, když jsme se vraceli z města piva, které v nás zanechalo nespočet kouzelných dojmů z velmi úspěšného závodu.

Kunětická hora nás druhý den přivítala krásným počasím. Vůle a radost nás poháněla vpřed, když jsme jako jeden muž vstoupili do druhé části závodu a doprovodili tak naši trojici k vytouženému cíli.

Charitativní závod Perníková 24 pomohl částkou přesahující úctyhodných 54 000 korun Jindrovi Mašínovi k získání nového tricyklu.

Naše tělovýchovná jednota, i Jindra samotný, jsme si vědomi, že bez vůle organizátorů, cyklistů a podporovatelů, by nebylo možné tuto myšlenku naplnit. Velmi si vaší podpory vážíme a těšíme se na startu šestého ročníku tohoto charitativního závodu, který pomáhá.

MEDAILONEK JINDŘICHA MAŠÍNA

Jindřich Mašín byl studentem Univerzity Pardubice a aby jen neležel v knihách, stal se členem univerzitního veslařského týmu. V roce 2018 mu však v 19 letech obrátila život vzhůru nohama cévní mozková příhoda, po níž zůstal němý a ochrnutý na půlku těla. Postupně se ale v rámci rehabilitace znovu naučil chodit a mluvit. Obhájil disertační práci v oboru chemie a technologie výbušnin. Začal pracovat a zařadil se zpět do normálního života, o který vždy usiloval. Tricykl se pro tento návrat ukázal jako ideální prostředek. TJ Léčebna Košumberk, jejímž členem se stal, mu jej zapůjčila, ale rád by měl vlastní tricykl postavený na míru.

"Nikdy, ani při veslování, mi nešlo o vítězství, ale trenér říkal, že by bylo fajn někoho předjet. Tento postoj jsem jaksi přijal za svůj, a věřím, že vlastní tricykl by mi umožnil podávat lepší výkony," říká Jindra s úsměvem. Těší se, že se přání vlastního tricyklu díky charitativnímu závodu Perníková 24 zanedlouho splní.

Fotografie zde:

Fotogalerie pořadatele zde: