Náš tricyklista Jindřich Mašín ovládl Grand Prix 2022 v Brně

28.06.2022

Legendární Masarykův okruh u Brna, jehož historie se začala psát již roku 1930, aby současné podoby nabyl během let 1985-1987, se stal svědkem čtvrtého závodu Českého poháru para cyklistů, na který se sjelo 43 cyklistů nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska.

Závod se jel za slunného počasí, kdy teplota na okruhu atakovala hranici třiceti stupňů Celsia. "Letošní ročník byl tak mnohem přívětivější než ten loňský," přiznal nejeden z účastníků.

Náš tým na brněnském okruhu přivítal nejen tváře známé, ale také ty, které si zde odbyly svou premiéru poprvé. Závod odstartoval úderem osmnácté hodiny, kdy se za hlasitého povzbuzování vydali cyklisté na svou trať v délce tří, šesti a osmi okruhů. Délka Masarykova okruhu je 5 403,19 metru, s maximálním stoupáním 7,5 % na délce 917 m, s výškovým rozdílem 73,75 metru.

Jindřich Mašín, který své kvality ukázal na legendárním plzeňském ovále, zde nedal soupeřům žádnou šanci a stal se tak zaslouženě vítězem své kategorie. Velmi statně mu sekundoval Karel Posekaný, který jej doprovodil na třetí pozici.

Masarykův okruh nám nabídl i zajímavá srovnání, kdy Jindra Mašín zvítězil ve své kategorii, o téměř dvě minuty, nad Zbyňkem Charvátem z Asterie Dubí. Závod tricyklů nakonec ovládl také absolutně. Vladimír Vaverka zaznamenal výrazné zlepšení oproti předchozímu roku a pro Míšu Švejdovou se stal závod v Brně premiérou.

Každý závod má i své "poražené". Náš Plyšák, jak Vaškovi říkáme, nám ke svému vystoupení poskytl krátké vyjádření: "Masarykův okruh ve mně budí velký respekt. Jel jsem jej již poněkolikáté, ale letos byl pro mě v mnoha ohledech jiný. Každý cyklista, který vstupuje do závodu, si pravděpodobně ze všeho nejvíce přeje nezažít moment, kdy potřebujete na velkou, ale zrovna nemůžete. S tímto pocitem jsem jel téměř celý závod, který byl na závěr okořeněn pocitem osamění, když jste na trati sami, pouze v doprovodu sběrného vozu," dodal.

Letošní ročník Grand Prix 2022 v Brně své řádky dopsalo. Blahopřejeme všem vítězům, ale i těm, kteří se, i přes handicap, snaží posouvat své hranice, byť jen "o malý" krok vpřed a těšíme se na startu mistrovských závodů v Jeseníkách, které se uskuteční od 8. do 10. července.

Fotogalerie zde:

Výsledky zde: