Na Slováckém okruhu jsme byli vidět

22.05.2021

Žeravice - Čtvrtá květnová sobota svým rázem počasí nelákala vytáhnout nohy z vyhřátého pelíšku, vyjet na nějaký ten výlet nebo dokonce vyrazit reprezentovat náš oddíl.

Cyklistika se na počasí neptá a hlad po prvním ostrém startu letošní sezóny, poznamenané pandemií, jen umocnil vůli našich sportovců postavit se na startovní čáru cyklistického závodu, který se konal v krásném kraji vinic, vinných sklípků a laskavých lidí, na jižní Moravě v okolí Kyjova.

Slovácký okruh, jenž se letos jel již počtvrté, přivítal na svém startu úctyhodných 179 cyklistů v 11 kategoriích. Náš klub reprezentovalo šest cyklistů v doprovodu tří zastupujících něžné pohlaví.

Závod samotný, jehož se náš oddíl zúčastnil již podruhé, se řadí mezi jeden z nejtěžších v našem sportovním kalendáři. Ne snad svou vzdáleností, ale profilem, který prověřil fyzické schopnosti, psychickou odolnost i samotnou vůli závod dokončit.

Trať nabídla vzdálenost čítající 26,5 km, s převýšením více jak 370 metrů.

Tepající srdce s delfínkem na prsou nemohl nikoho z nás nenechat klidným. "Prvních 5 km nenaznačovalo, že by se jednalo o těžký podnik, zlom nastal v momentě, kdy jsem stál pod kopcem s průměrným sklonem kolem 7 % a délkou 1,61 km," svěřil se jeden z našich závodníků. "Odhodlání kopec porazit bylo silné, ale fyzicky jsem ho prostě nezvládl," dodal.

Samotná trať místy připomínala slavnou Tour de France, řehtající řehtačka, děti povzbuzující u trati a obdiv místních usedlíků, okořeněné stádem koz, nás všechny hnal nezadržitelně do samotného cíle.

A jak samotný závod pro naše barvy dopadl?

Tricyklista Karel Posekaný dokončil závod na krásném čtvrtém místě, pouhých 127 sekund jej dělilo od třetí pozice. Honza Hroch se umístil na šesté příčce, následován Františkem Vlčkem. Něžné pohlaví v této kategorii zastupovala Martina Vlčková, která v konečném pořadí obsadila devátou příčku. V samotném závěsu ji pak doprovodila Jana Veselá. Jedenáctou příčku si nakonec vyjel Vladimír Vaverka.


Kategorii bicyklů opanovala Věrka Čejková, která si dojela pro čtyřicátý nejlepší čas. Věrka je naší novou nadějí a svůj první závod za náš klub si užila. Určitě ji potěšil skalp Františka Ondráčka okupujícího o pět příček horší pozici a Václava Kubičky, který dokončil svůj souboj s časomírou na čtyřicátém osmém místě.

Terezka Vargová se stala královnou kategorie elektro hanbiků. Svou sokyni porazila s velkým časovým rozdílem.

"Byli jste všichni úžasní a já smekám pomyslný klobouk. V lužském běhacím spolku máme heslo: "Každý z Vás je vítěz!!!". Toto heslo patří i Vám všem," dodal Pavel Karal, manažer našeho oddílu.

Příštím setkáním se stane samotná Kunětická hora, kde se za necelých 14 dní uskuteční charitativní akce Perníková 24.

Fotogalerie zde

Fotogalerie pořadatele závodu zde