Ježíškova jízda ve stopách naděje a splněných přání

29.11.2020


Advent je pro mnohé z nás časem naděje, poselství, očekávání i splněných přání. Po mnoho let k tomuto období patří vánoční trhy, rozsvícené stromky na náměstích po celé naší zemi, vůně pečených kaštanů, ale také přeplněná obchodní centra, i davy lidí, snažících se ukořistit co nejvíce hmotných statků v pocitu, že dosáhnou odpuštění a uspokojení svých blízkých.

Letošní rok byl pro mnohé z nás zcela jiný. Do našich příbytků vstoupila pandemie v podobě COVIDU - 19. Život v naší zemi se zpomalil, a ve víru vln se snaží o vzkříšení i návratu k normálu. Vánoční čas nabízí jedinečnou příležitost znovu se nadechnout, rozjímat, ale také se zamyslet nad tím, o čem Vánoce a celý advent opravdu je.

Tento rok nám první adventní neděle připadá na poslední listopadový víkend. Náš cyklistický oddíl se letos naposledy sešel ke společné vyjížďce, nesoucí poselství naděje i splněných přání. Obohaceni doplňky, které má ve svých skladech snad jen Ježíšek a Santa Klaus, jsme vyrazili vstříc Vánoční jízdě. Mrazivá sobota nenechala nikoho z nás na pochybách, že vytýčená trasa, která vedla z Pardubic na Kunětickou horu, bude jednoduchým posláním. Mráz, štípající konečky prstů, jen pomalinku ukrajoval kilometry naší trasy, ale chuť i radost z pohybu měnil pocit zimy v nápoj štěstí a setkání s přáteli pak tyto emoce jen znásobily.

Náš tým dostal příležitost poznat nového manažera našeho sportovního klubu, který se tohoto poselství také zúčastnil. U vánočního stromu v Pardubicích jsme kromě těch svých, "tajných", měly i jedno neskromné. Navázat nejen dobrou spolupráci a přátelství, které se v byznysu moc nenosí, ale ke sportu neodmyslitelně patří.

Jsme na počátku adventu, zapalujeme první svíci na adventním věnci a píšeme svá první přání.

Za celý sportovní oddíl vám všem přejeme, ať do vašich domovů vstoupí naděje, radost i nějaké to splněné přání. My svá přání máme a nezbývá, než je naplňovat nebo jim jít vstříc. Hodně štěstí a šťastný advent.

Více fotografií ke zhlédnutí zde: