Jarní výlet Pardubickým krajem

15.05.2021

Tam, kdesi v dáli, zhlédl jsem Prvosenku jarní. Tam někde v dáli, pohlédl jsem do očí veselému cyklistovi, který odpočítává své první kilometry nové cyklistické sezóny.

Nějak takto by mohl začít nový příběh vepisující se do našich vzpomínek.

Tu tam jsou Prvosenky jarní, ty rozkvetlé louky, omamná vůně bříz či dech beroucí květy pampelišek. Počátek letošního roku ovlivnila činnost našeho oddílu, věřme že, doznívající pandemie Covidu - 19.

První řádky letošního roku jsme začali vpisovat do našich diářů, bohužel opožděně, v polovině května společnou vyjížďkou ke dvěma dominantám Pardubického kraje. Tou první se stala proslulá Kunětická Hora s tyčícím se hradem na svém vrcholku, druhá se pak proslavila svým lázeňstvím.

Trasa čítala necelých 44 km. Počasí si s námi pohrávalo, jako by nevědělo, jak se má na nás tvářit. Sluníčko nás šimralo po tváři, větřík si pohrával s vlasy pod přilbou, abychom májový deštík přečkali v samotné náruči Lázní Bohdaneč.

Trasa našeho výletu
Trasa našeho výletu

Jako statní rytíři jsme se ve zdraví vrátili do města perníku, plni zážitků, energie a odhodlání postavit se dalším výzvám letošní sezóny. Těm, kteří s námi nemohli jet, posíláme plno pozdravů a optimismu.

První letošní velký souboj svedeme již tuto sobotu na Slováckém okruhu nedaleko Kyjova.

Více fotografií zde