Dopis od Ježíška

11.12.2021

Do našich domovů se pomalinku vkrádá duch Vánoc. Města a městečka zdobí třpyt blýskajících světýlek, ve vzduchu je cítit vůně jehličí a výlohy obchodů vábí své zákazníky k nákupům. Nastal čas adventu, shonu i naděje.

Ve svých schránkách otevíráme přáníčka od přátel, a s velkou nadějí ve svých srdcích očekáváme ten nejkouzelnější večer v roce, kdy usedáme pod vánoční stromek v kruhu svých blízkých. S pocitem malého robátka rozbalujeme dárečky, které nám zanechal Ježíšek a slibujeme si, že mu to jednou vše vrátíme.

Jednoho krásného dne roku 2021 otevírám svoji poštovní schránku, ve které se nachází třpytivé psaní opatřené magickou pečetí. Bezedná zvědavost mě mílovými kroky vháněla do mého příbytku a nezměrná touha, vkrádající se do mé mysli, mě lákala dopis otevřít.

Vůně jehličí, třpyt vánočních svíček a oslovení, které za tónů Bílé noci utkvělo v mých očích, mě nenechalo na pochybách, že nastal den D.

Můj milý vyslanče,

každé Vánoce se musím poohlédnout po nějakých pomocnicích, abych všechen ten shon s rozvozem radosti nejen do dětských srdcí stihl, nikoho tak nezklamal a s klidným srdíčkem se stihl rozloučit se stávajícím rokem.

Své pomocníky si vybírám velmi pečlivě, vždyť ve hře není nic většího než moje jméno. Tu Vaši grupu pozoruji několik let z dalekého nebe, kde svět není zkažený, kde konzum nevítězí nad rozumem, a kde láska a naděje má své nezadatelné místo.

Letos jsem si vybral právě Vás. Říká se, že z malých činů stanou se ty velké. Na stole přistál mi list od človíčka, který měl letošní rok tak trochu smolný. Během zpáteční cesty domů z charitativního cyklistického závodu Perníková 24 měl nehodu, kvůli které si poničil svého plechového miláčka. On sám, díky mojí ochraně, zranění neutrpěl. Úřady se k němu, bohužel, postavily zády. Vy jste však neváhali a v rámci svých možností jste oslovili nejen své přátele, ale také sami morálně i finančně pomohli.

Narodil jsem se ve městě Betlémě, abych vnesl naději a lásku do srdcí každého živého tvora na planetě Zemi. Ne vždy se mi to daří, ale Vy jste příkladem i motivací pro mnoho jiných. Rozdávejte svou radost nejen sobě, ale i těm, kteří jsou ochotni naslouchat nejen v době Vánoc, času naděje a rozjímání.

Moc Vám všem děkuji a posílám naději.

Váš Ježíšek

Druhá adventní neděle patřila našemu vánočnímu setkání, kde jsme pod hradbami hradu Košumberk uspořádali poslední společné soustředění letošního roku. Mrazivé počasí nám společnou vyjížďku nedovolilo. Kola však nezahálela a v duchu Ježíškova poselství jsme si celý víkend nádherně užili.

S přáním krásných svátků a úspěšného vstupu do Nového roku jsme se rozjeli do svých domovů. Čeká nás, jako vyslance, pořádná "fuška".

Hezké Vánoce a úspěšný Nový rok 2022 přeje váš cyklo tým.

Fotogalerie zde: