Den s paralympijskou hvězdou aneb Jak se splnil můj sen

17.11.2021

Exkluzivní rozhovor Adama a Ivy Peškových

Letošní rok 2021 se stal pro naše olympioniky rokem olympijským. Letní olympijské hry 2020, které hostilo japonské Tokio, se uskutečnily opožděně až na přelomu července a srpna letošního roku. Ty paralympijské následovaly s měsíčním zpožděním.

Pro nás, amatéry, se hry staly "magnetem", který nás držel u televizních obrazovek. S napětím jsme sledovali výkony našich medailových nadějí a opěvovali pak ty, jež se staly medailisty. V našich srdcích se stali vítězi všichni, kteří se her zúčastnili, přes veškerá úskalí, které je provázely v samotném roce 2020, kdy bylo rozhodnuto o jejím odložení o jeden rok, tak i v době jejich konání.

Pro mě samotného se staly magnetem hry paralympijské, které přinesly mnoho krásných výkonů, nad kterými vyčníval Adam Peška. Ten se společně se svou asistentkou i maminkou v jednom stal paralympijským vítězem. Adam Peška, jako první boccista na světě se svalovou dystrofií Duchenne, získal zlatou medaili a pro naši malou zemičku ve střední Evropě se stal legendou. Stejně tak i u nás uspěl na samotném vrcholu, kam se profesionální sportovec touží dostat.

Kdyby mi někdo před rokem říkal, že budu mít příležitost vést rozhovor s touto legendou po návratu z Tokia, nevěřil bych mu a myslel si své. Říjen letošního roku se stal měsícem, kdy se mi podařilo rozhovor natočit. Povídali jsme si nejen o dětství, začátcích, ale i samotných paralympijských hrách.

Svým fanouškům a příznivcům nabízíme unikátní podcast rozhovoru, který jsem pořídil v Rohovládově Bělé. V žádném případě není mým záměrem stát se hvězdou našeho YouTube kanálu. Rozhovor byl pořízen amatérsky, proto omluvte zhoršenou kvalitu audiozáznamu. Cílem je přenést samotné dojmy do vašich domovů. Celý rozhovor je navíc doplněn i fotografiemi, z nichž většina minula stránky medií, a pro tento podcast byly uvolněny exkluzivně.

Nezbývá než poděkovat Adamovi a Ivě za jejich pozvání, pohostinnost i celý rozhovor. Vám ostatním přeji příjemný poslech tohoto podcastu. Snad se bude líbit a zaujme.