Cyklistické soustředění      22. 3. - 24. 3. 2019 Luže

29.03.2019

Víkend nabídl cyklistům zajet pořádnou dávku kilometrů. V celkovém počtu deseti jezdců bylo najeto 470 km. A tak se všichni mohli těšit z pořádné přípravy na závod Pardubický vinařský půlmaraton 2019 (13. 4. 2019). Došlo také na zkoušku trenažeru, který zapůjčila firma KUP KOLO.

V pátek čekal cyklisty večerní okruh kolem Luže - Bílý kůň. I přesto, že na sebe první pád nenechal dlouho čekat, všichni zdárně dojeli. V sobotu s východem slunce už se mohli těšit na celodenní trénink do městečka Jaroslav. Parádní, slunné a teplotně přijatelné počasí dovolilo vyšlápnout kopce. V neděli dopoledne následovala cyklo rozlučka v okolí Luže.

,,Soustředění bylo nejlepší ze všech, které jsme kdy absolvovali. Jak z organizačního, tak objemového hlediska. Již před začátkem víkendu byly zajištěny obědy v kavárně a dovezeny děvčaty Lenkou Mervartovou a Jaruškou Veselou. Umí se o nás náležitě postarat. A, že je jídlo základem pro sport, to ví přece každý. Je fajn mít kolem sebe tak skvělou partu, mít tahouny a zázemí, to se pak prostě jezdí samo". Tak popsal vzpomínky na slunný cyklo víkend tricyklista František Vlček.

,,Počasí nám neuvěřitelně přálo, tak jsme toho využili. Užili si ježdění venku, a to i v noci, což bylo pro některé úplně nové. Pohyb na veřejných komunikacích měl svá úskalí a rozhodně přispěl k zvýšení výkonnosti sportovců (náklony, prudké stoupání, klesání, řazení )". Zhodnotila víkend trenérka Lenka Mervartová. 

#TJLK #CyklocentrumTJLK #CyklistikaTJLK #slapenamto #handbike #bike #tricykl