Boccia CUP v Plzni 2019

17.12.2019

Ve dnech 15.- 17. 11. 2019 se v Plzni konalo 3. kolo soutěže Boccia Cup 2019 .

Pátek patřil soutěži párů a týmů, sobota a neděle soutěži jednotlivců a kategorii OPEN.

Pátečního zápolení se zúčastnily 2 páry z naší TJ Košumberk. 1 ve složení Adam Peška a Marcela Čermáková a  2 ve složení Lucie Procházková a Martin Bandžuch. První zmíněný pár vyhrál základní skupinu, poté prohrál v semifinále, ale v boji o bronz uspěl a porazil domácí Plzeň. Druhý pár ze základní skupiny nepostoupil.

Do sobotní soutěže jednotlivců se zapojilo již všech sedm našich sportovců.

V kategorii OPEN Jan Danihelka s asistentkou v boji o bronz porazil oddílového kolegu Tomáše Borna s asistentkou Veronikou Bornovou. V celém ročníku Boccia Cup 2019 kategorie OPEN s celkovým ziskem 46 bodů Tomáš Born zvítězil a Jan Danihelka obsadil osmou příčku.

V soutěži individuální, v poli 16 hráčů kategorie BC3, sváděli boje v základních skupinách Martin Bandžuch s asistentem Janem Bandžuchem, Marcela Čermáková s asistentkou Zuzanou Čermákovou, Vojtěch Jandl s asistentkou Zuzanou Jandlovou, Adam Peška s asistentkou Ivanou Peškovou a Lucie Procházková s asistentkou Janou Procházkovou. Všichni podali pěkné výkony. Ze základní skupiny se podařilo postoupit dvěma sportovcům, Marcele Čermákové a Adamu Peškovi. Oba zároveň reprezentují ČR na mezinárodních soutěžích BISFED a tudíž jsou těmi zkušenějšími. Prošli vítězně přes eliminaci do semifinále a finále, kde se lépe dařilo Adamovi. Ve finále porazil výborného Kamila Vašíčka z Havířova. Marcela v zápase o bronz podlehla Miroslavě Štické z Liberce.

Umístění ostatních : 10. místo Lucie Procházková, 11. místo Martin Bandžuch, 13. místo Vojtěch Jandl.

Celkové pořadí sportovců TJ Léčebny Košumberk v soutěži Boccia Cup 2019 :

1. Adam Peška, 62 bodů

2. Marcela Čermáková, 50 bodů

11. Martin Bandžuch, 21 bodů

13. Lucie Procházková, 17 bodů

15. Vojtěch Jandl, 12 bodů

Na soutěži probíhalo vše ve sportovním duchu, nálada byla skvělá a tak máme zase na co vzpomínat.