Boccia Regional Open Nymburk

16.12.2019

Marcela a Adam: ,,Necinklo to, ale ostudu jsme neudělali.''

Poslední "přípravnou" akci před Světovým pohárem v Portugalsku (23. - 29. 9. 2019) hostilo v září Sportovní centrum Nymburk. Česká republika se po více jak dvou dekádách opět připojila mezi země pořádající pohárové a mistrovské turnaje bodované do světového žebříčku. Na EP v Nymburce hájili barvy ČR a TJ Léčebna Košumberk Marcela Čermáková a Adam Peška v soutěži párů i jednotlivců kategorie BC3. Česká federace Spastic Handicap a nová organizace Česká federace boccii obsadili i další vypsané soutěže. Celkem startovalo 9 českých sportovců.

Adam a Marcela sice před domácím publikem na stupně vítězů nedosáhli, ale šesté a sedmé místo ve jednotlivcích není neúspěch. Proti tomu umístění na šestém předposledním místě v soutěži družstev bylo zklamání.

Lépe svoji formu prodali odchovanci TJ Léčebna Košumberk Radek Procházka z SK Kociánka Brno a Jan Bajtek z HSC Havířov. V soutěži párů BC4 poprvé kapitulovali až ve finále před mistry z velké Británie. Procházka se umístil na 2. místě i v soutěži jednotlivců. Další medaile za ČR získali: Kateřina Cuřínová (SC JÚ Praha) - 3. místo jednotlivci BC1, tým BC1 a BC2 Cuřínová-Žabka-Sajdák - 3. místo.

EP v Nymburce se zúčastnilo celkem 11 zemí. Adam Peška odehrál celkem 5 zápasů, z toho byly 3 výhry a 2 prohry. Ze skupiny postoupil jako vítěz, ale v prvním vyřazovacím kole narazil na pozdějšího vítěze turnaje Scotta McCowana z Velké Británie a podlehl mu 2:3. Stejný osud a prohra ve čtvrtfinále 2:3 potkala Marcelu Čermákovou, kdy nestačila na řeckou reprezentantku Annu Ntenta.